10 місць на Землі з найретельнішою охороною

Представляємо Вашій увазі те, що навіть Денні Оушену і його одинадцяти, дванадцяти або тринадцяти друзям важко буде зламати. У цій статті зібрані 10 найбезпечніших і найзахищеніших місць на Землі.

1. Air Force One

Air Force One («Борт номер один») – позивний будь-якого літального апарату ВПС США, на борту якого знаходиться президент США. Складається з двох спеціально обладнаних літаків Boeing-747-200B. Борт оснащений захищеними телефонними і комп’ютерними системами зв’язку. Air Force One може бути задіяний в якості військового командного центру, наприклад у випадку ядерної атаки. Він може проводити дозаправку палива в повітрі. У літаку також є засоби радіоелектронної протидії для створення перешкод радарам противника, засоби установки перешкод ракетам з інфрачервоними головками самонаведення, протирадіолокаційні відбивачі для протидії самонавідним ракетам.

Борт номер 1

фото Air Force One over Mt. Rushmore wikimedia.org

2. Зона 51

Зона 51 – досить загадкова база ВПС США, розташована в пустелі Невада, і якщо вірити фільму «День незалежності», навіть президент Америки не знає, що відбувається там внизу! Але чому?

Можливо, це тому, що цей регіон настільки засекречений, що Ви не зможете знайти його навіть на самих детальних картах. Повітряний простір над військовою базою закрито і немає можливості сфотографувати її зверху. Поблизу бази розташовані щити, які застерігають непроханих гостей від подальшого просування по цій дорозі: далі – заборонена зона.

3. Таємні сховища церкви Мормонів

Таємні сховища містять безліч генеалогічних та історичних документів. Вони розташовані в Гранітній Горі (штат Юта, США). Кажуть, що в сховищах більше трьох мільярдів зображень, імміграційні документи та багато іншого. Сховища оснащені системою клімат-контролю, сучасними тепловими датчиками, датчиками руху, а також 14-тонними дверима, які повинні витримати ядерний вибух.

4. Таємні архіви Ватикану

Центральна бібліотека Ватикану містить сектор під назвою Таємні архіви, в якому зберігаються цінні документи, що датуються XII сторіччям. Архіви розташовані в підземному бункері об’ємом більше 31 тис. м3. Це сховище доповнюється системою клімат-контролю і захищено сучасною системою безпеки для того, щоб документи зберігалися на протязі багатьох віків.

Вхід в бібліотеку дозволений тільки теологам і вченим. Із собою дозволено брати тільки ручку і папір, а в самому архіві кожного відвідувача супроводжують відразу три людини – два гвардійці і священик.

Таємні архіви Ватикану

фото Salone-sistino wikimedia.org

5. Сховище золотих запасів США у Форт-Нокс

Сховище золотих запасів – це найбільш захищене місце у світі. У ньому знаходяться золоті резерви США, за оцінками 5 тис. тонн. Наскільки добре воно захищене?

Будівля оточена чотирма парканами, два з яких – високовольтні електричні. Усередині огородження кілька озброєних вартових. По периметру розташовані камери. Стіни зроблені з граніту і мають товщину в чотири фути. Дах будівлі вибухостійкий. Вхід захищають двері масою в 20 тонн. Для того, щоб їх відкрити, необхідно знати код, який розділений на частини між кількома людьми, повністю його ніхто не знає. На випадок нападу передбачена автономна система життєзабезпечення, що включає в себе запаси продовольства і води, і електростанцію.

6. Всесвітнє сховище насіння

Всесвітнє сховище насіння на Шпіцбергені побудовано як остання надія людства в захисті біорізноманіття сільського господарства у випадку масштабної природної чи антропогенної катастрофи.

Острів Шпіцберген – одне з найвіддаленіших місць на Землі. Він розташований приблизно в 620 милях на південь від Північного полюсу. Сховище знаходиться на 120-метровій глибині. Банк обладнаний вибухобезпечними дверима і шлюзовими камерами. Збереження матеріалів забезпечують холодильні установки, здатні працювати на місцевому вугіллі, а також вічна мерзлота. Ці заходи були прийняті, щоб захистити сховище від катастрофічних подій, таких як ядерний вибух, землетруси, і навіть безпрецедентне зростання рівня моря у зв’язку з глобальним потеплінням.

Всесвітнє сховище насіння

7. Гора Шайєнн

Гора Шайєнн – ядерний бункер, розташований в скелястих горах в Колорадо. Він був побудований ще за часів холодної війни. Використовувався як Центр об’єднаного командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

Робочі приміщення бази знаходяться глибоко в горі і захищені декількома шарами граніту. Крім того, вхід ущільнюється двома 25-тонними дверима, які можуть разом витримати вплив від 30 мегатонн ядерного вибуху.

8. Федеральний резервний банк у Нью-Йорку

Федеральний резервний банк – найбільше сховище золота в світі на даний момент. У цьому банку зберігається близько 25% всього золота у світі. Основне сховище розташоване на глибині близько 80 футів під землею і оточене скелями з усіх боків. Майже 98% цього золота перебуває у власності центральних банків 36 іноземних держав. Вхід в банк охороняють 90-тонні сталеві двері.

Федеральний резервний банк у Нью-Йорку

9. Тюрма ADX Florence

Тюрма ADX Florence – виправна в’язниця максимально суворого режиму виконання покарань. Це сучасний Алькатрас.

Тюрма займає площу в 150 тис. м². Розрахована на 490 місць. Вона включає в цілому 1400 сталевих дверей з дистанційним керуванням і велику кількість камер відеоспостереження. Охоронці в центрі управління можуть контролювати кожного ув’язненого 24/7 і можуть активувати тривожну кнопку, яка закриває всі двері на об’єкті. Огорожа в’язниці обнесена колючим дротом. Периметр території патрулюється озброєними охоронцями і поліцейськими собаками, які навчені атакувати, коли ув’язнений спробує втекти.

10. Бункер WikiLeaks у Стокгольмі

Для кількох впливових людей, Джуліан Ассанж – один з найнебезпечніших на Землі, а його WikiLeaks – найбільша загроза. І ці люди з їх багатством і зв’язками готові на будь-які крайнощі, щоб зупинити його. Так чому ж сервери WikiLeaks досі не знищені?

Це тому, що дані сервери розташовані в старому ядерному бункері, який належить Bahnhof (шведський інтернет-провайдер). Бункер знаходиться на глибині 100 футів під землею і захищений сталевими дверима в 1,5 фути. Сховище оснащене резервними генераторами, які можуть забезпечити роботу серверів на кілька тижнів у випадку відключення живлення.

Джерело: buzzle.com
Читайте також:
!-- I.UA counter -->