10 найдивовижніших місць на Землі

Світ прекрасний. Він повний дивовижних місць, про існування яких більшість з нас не знають. Від величних водоспадів і загублених міст до таємничих пам’ятників і природних чудес – в цій статті зібрана колекція одних з найбільш захоплюючих місць на Землі.

10. Курорт Four Seasons Bora Bora

Курорт Four Seasons Bora Bora

Курорт Four Seasons Bora Bora – розкішний курорт, розташований на мальовничому березі острова Бора-Бора. Це рай для шанувальників дайвінгу та інших видів водного спорту. Багато відкритого простору, солом’яні дахи, меблі з тикового дерева – все відповідає архітектурним традиціям французької Полінезії.

9. Ковзанка на озері Paterswoldse Meer, південь Гронінгена, Нідерланди

Ковзанка на озері Paterswoldse Meer

Озеро Paterswoldse Meer – природний каток в Нідерландах. Крижана доріжка довжиною в 10 кілометрів щозими чекає шанувальників ковзання, швидкості і активного відпочинку. Звичайно ж, доріжку попередньо розчищають від снігу. Потім обкатують. А більше ніяких приготувань і не потрібно – все робить сама природа.

8. Тяньтань Будда, на острові Лантау, Гонконг

Тяньтань Будда

Тяньтань Будда, відомий також як Великий Будда – велика статуя Будди, розташована в Гонконзі, на острові Лантау, поблизу монастиря По Лін. Висота статуї – 34 метри, а важить 250 тонн. До 2007 року це була найвища бронзова статуя Будди у світі. Щоб піднятися до статуї, відвідувачам потрібно подолати сходи з 268 ступенями. Тяньтань Будда побудована в грудні 1993 року.

7. Блакитні печери, Закінтос, Греція

Блакитні печери

Блакитні печери – одна з найвідоміших і вражаючих природних пам’яток Греції. Печери частково затоплені водою і доступні для відвідування тільки морем. Блакитні печери були відкриті в 1897 році і свою назву отримали через приголомшливо блакитний колір води. Крізь арки химерних форм, що висічені в білосніжних скелях самою природою, Ви потрапите в неймовірної краси печери. Глибина тут в середньому становить близько 4 м, а вода настільки прозора, що видно кожен камінчик на дні.

6. Pulpit Rock («Скеля-кафедра»), Прекестулен, Норвегія

Pulpit Rock

автор Andreas Tille wikipedia

Pulpit Rock – одне з найбільш відвідуваних місць в Норвегії. Це гігантський стрімчак висотою 604 м над Люсі-фьордом. Вершина стрімчака площею близько 25 на 25 метрів, квадратна і майже плоска. Зі скелі, що нависає над фьордом, відкривається чудовий краєвид. Шлях на Прекестулен складний (3,8 км). Зазвичай сходження займає близько 2 годин.

5. Національний парк Плітвіцькі озера, Хорватія

Національний парк Плітвіцькі озера

автор Raffaello wikipedia

Національний парк Плітвіцькі озера є найстарішим національним парком в Південно-Східній Європі та найбільшим національним парком в Хорватії. Заснований в 1949 році. Парк включає в себе 16 великих і кілька менших карстових каскаднорозташованих озер, водоспадів 140, 20 печер і унікальний буковий та хвойний ліс, що зберігся з найдавніших часів і володіє здатністю самовідновлюватися. На його території мешкають ведмеді, вовки, багато видів рідкісних птахів та інших тварин. Він був доданий до реєстру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО серед перших природних об’єктів по всьому світу. Більш 1200000 людей відвідує парк щороку.

4. Бірюзове озеро, Національний парк Цзючжайгоу, Китай

Бірюзове озеро

Національний парк Цзючжайгоу в Китаї відноситься до одного з найкрасивіших місць нашої планети. Назва парку перекладається як долина “дев’яти сіл”. Вся долина заповнена дивної краси річками, озерами, і оточена сніговими горами. Бірюзове озеро – найвідоміше в цьому парку, розташованому на Сході Китаю в провінції Сичуань. Вода в ньому кристально чистого зеленого, блакитного і бірюзового кольорів, так озеро утворилося в результаті танення льодовиків. Щороку озеро відвідують майже 200 тис осіб.

3. Benteng Chittorgarh, Індія

Benteng Chittorgarh

автор Santosh Namby wikipedia

Чітторгарх (Chittorgarh) – невелике місто в Індії. Воно знамените своїм величезним фортом, найбільшим в штаті Раджастан. Форт Чітторгарха має давню історію. Він був побудований королем Фалс Равал в XII столітті нашої ери й був посагом для його доньки. Місце розташування форту було вибрано вдало – серед рівнини, на високому 180-метровому пагорбі. Форт Чітторгарха – масивна споруда з величезною кількістю воріт.

2. Підвісний міст Капілано, Канада

Підвісний міст Капілано

Підвісний міст Капілано – одна з найпопулярніших визначних пам’яток Британської Колумбії; його щорічно відвідують більше 900 000 туристів. Висить на висоті 70 м над однойменною річкою, він був побудований в 1889 році для робітників лісопилки. Екстремальна прогулянка над каньйоном – іспит якщо не на сміливість, то вже точно на холоднокровність. Шлях в 137 метрів по хиткому від вітру мосту навряд чи здасться задоволенням, але це кращий спосіб побачити верхівки ялин на рівні очей. Особливо вразливим дивитися вниз, де вирують потоки річки Капіла, не рекомендується. Втім, боятися нічого: сталеві троси моста можуть витримати вагу в 90 тонн, тобто одночасно тут можуть перебувати більше тисячі чоловік.

1. Сади Маркессака, Франція

Сади Маркессака

автор Lemoussu lifeglobe.net

Замок Маркіз’як (Marqueyssac) у французькому містечку Везак (Vezac) відомий на весь світ, але цієї популярністю замок зобов’язаний зовсім не своєю архітектурою, а своїм незвичайним висячим садам. Замок збудував наприкінці 17-го століття Бертран Верне де Маркіз’як – радник короля Людовика XIV. Сьогодні сади замку займають територію в 22 гектара. За садами стежать 4 садівника, підстригаючи кущі двічі на рік – навесні і восени. Щорічно сади замку відвідують близько 200 тисяч туристів.

Читайте також:
!-- I.UA counter -->