10 найвищих будівель у світі

Архітектори постійно змагаються, щоб створити будівлю, яка стане найвищою будівлею у світі.

10. Міжнародний фінансовий центр, Гонконг

Будівництво завершилося у 2003 році. Будівля заввишки 420 м зараз є найвищою у Гонконзі. Спроектував її Сезар Пеллі. У будівлі 88 поверхів. Хмарочос був побудований для розміщення у ньому фінансових фірм.

Міжнародний фінансовий центр, Гонконг

By Calvin yeung wikimedia

9. Trump International Hotel, Чикаго

Будівля була спроектована архітектором Адріаном Смітом. Компанія-підрядник Bovis Lend Lease побудувала 92-поверхову споруду, висотою 423 метри до верхівки шпиля. Хмарочос розташований на березі річки Чикаго.

Trump International Hotel, Чикаго

By flickr.com wikimedia

8. Вілліс-Тауер в Чикаго

Будівля раніше відома як Sears Tower. Головний архітектор – Брюс Грем. Хмарочос висотою 443,2 м (110 поверхів).

Площадь здания равна 57 футбольным полям. В небоскрёбе 104 скоростных лифта, которые делят здание на три зоны и помогают людям ориентироваться в нём.

Вілліс-Тауер в Чикаго

By Daniel Schwen wikimedia

7. Цзінь Мао, Шанхай, Китай

Візитна картка Шанхая. Будівництво завершено у 1999 році. Висота будівлі зі шпилем 421 метр. У хмарочосі 88 поверхів і 130 ліфтів.

Цзінь Мао, Шанхай, Китай

6. Міжнародний фінансовий центр Гуанчжоу, Китай

Неймовірно високий хмарочос, побудований у стилі модернізм, розташований у місті Гуанчжоу, Китай. Споруда є західною частиною комплексу Вежі-близнюки Гуанчжоу. Східну вежу Гуанчжоу, планують завершити у 2016 році.

4 підземні поверхи відведені під парковку. Поверхи нижче 70 займають офісні приміщення. З 70 по 98 знаходиться п’ятизірковий готель міжнародної мережі готелів Four Seasons. На 99 і 100 поверхах розташовуються кафе, ресторани, а також майданчик огляду. 103 поверх займає вертолітний майданчик.

На виставці нерухомості у Каннах MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2006 проект отримав оцінку Commended у розділі Tall Buildings.

Міжнародний фінансовий центр Гуанчжоу, Китай

By 慕尼黑啤酒 wikimedia

5. Фінансовий центр Наньцзін Грінленд, Китай

Висота будівлі – 450 метрів. Будівництво завершене в 2009 году. Башня змішаного користування – у будівлі розташовуються офісні приміщення, нижні поверхи обладнані під магазини, торгові центри та ресторани, також є громадська обсерваторія. Будівля розташована біля озера Сюаньу.

Фінансовий центр Наньцзін Грінленд, Китай

By Quentin Scouflaire wikimedia

4. Вежі Петронас у Куала-Лумпурі, Малайзія

Вежі Петронас – 88-поверховий хмарочос. Висота – 451,9 метрів. Знаходиться у столиці Малайзії Куала-Лумпурі.

Вежі зводилися двома різними компаніями для створення конкуренції та підвищення продуктивності. Площа всіх приміщень будівлі відповідає площі 48 футбольних полів. Самі вежі займають у місті 40 гектарів. У Вежах Петронас розташовані офіси, виставкові та конференц-зали, художня галерея.

Зведення «Веж Петронас» обійшлося основному замовнику – державній нафтовій корпорації «Петронас» – у 800 млн доларів.

Вежі Петронас у Куала-Лумпурі, Малайзія

By Someformofhuman wikimedia

3. Шанхайський всесвітній фінансовий центр, Китай

Будівництво хмарочоса було завершено влітку 2008. Висота центру становить 492 м. Неофіційна назва будівлі – «відкривачка».

Шанхайський всесвітній фінансовий центр, Китай

By Mr.XY wikimedia

2. Taipei 101, Тайвань

Висота будівлі становить 509,2 м, разом зі шпилем (101 поверх). На нижніх поверхах знаходяться торгові центри, на верхніх розташовані офіси.

Вартість хмарочоса склала 1,7 млрд доларів. У цьому хмарочосі знаходяться найшвидші ліфти у світі, що піднімаються зі швидкістю 60,6 км / год. З п’ятого поверху до оглядової майданчику на 89-м можна доїхати за 39 секунд.

Taipei 101, Тайвань

1. Бурдж-Халіфа, Дубаї

Найвища будівля у світі. Її висота досягає 828 м. Хмарочос має дві назви: Бурдж Дубай і Бурж Халіфа. Будівля була відкрита у січні 2010 року.

Форма будівлі нагадує сталагміт. Загальна вартість споруди – близько 1,5 млрд доларів.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

By joi wikimedia
Читайте також:
!-- I.UA counter -->