20 найвідоміших вундеркіндів в історії

Вундеркінд – це людина, яка з дитинства демонструє величезний талант в будь-якій конкретній області. Це ті блискучі неперевершені уми, які мислять за рамками того на що здатний звичайний людський розум. Досі вчені не знають точних причин розвитку подібних феноменальних умів.

Багато хто з нас витрачає роки, щоб досягти майстерності і досконалості в конкретній області, а талановитим умам вундеркіндів це підвладне вже в дитинстві.

1. Блез Паскаль

Народився в 1623 році, в регіоні Овернь, у Франції. Блез Паскаль був генієм математики з дитинства. Він написав теорему, коли йому було лише 16. Паскаль вважається піонером обчислювальних машин, побудувавши більше 20 з них у ранні роки своєї кар’єри.

Блез Паскаль

фото en.wikipedia.org

2. Вольфганг Амадей Моцарт

Моцарт, без сумну, один з найвідоміших вундеркіндів. Він народився в Німеччині, в 1756 році, і був видатним піаністом і композитором, написавши свою першу композицію у віці 6 років! Він почав грати на клавесині у віці 3 років, написав свою першу симфонію у 8, а першу оперу в 12. Коли Моцарту було 5 він грав на фортепіано в університеті Зальцбурга. Незважаючи на те, що Амадей помер молодим (у 35 років), на його рахунку більше 600 музичних композицій.

Вольфганг Амадей Моцарт

фото ru.wikipedia.org

3. Аеліта Андре

Вона може вважатися одним з провідних вундеркіндів в світі мистецтва. Вона народилася в Австралії в 2007 році. Вона почала малювати у віці дев’яти місяців. Її перша персональна виставка під назвою «Чудо кольору» відбулася в Нью-Йорку в червні 2011 року, коли їй було чотири роки. Загальна вартість проданих картин Андре оцінюється більш ніж в $ 800 тис.

4. Карл Фрідріх Гаус

Один з найвидатніших математиків 19 століття, Гаусс народився в 1777 році в Брауншвейгу, Німеччина. У три роки він умів читати і писати, міг скласти подумки тризначні числа, і не дивно, він зробив значний внесок у галузі алгебри, теорії магнетизму, астрономії, фізики, диференціальної геометрії, статистики і т.д.

Карл Фрідріх Гаус

фото ru.wikipedia.org

5. Жан-Франсуа Шампольон

Народився в 1790 році, у Франції, Жан-Франсуа Шампольон був талановитим і відомим лінгвістом на той час. Він показав талант в дуже ранньому віці. Говорив грецькою, перською, китайською, французькою, арабською, сірійською, халдейською, ефіопською, на латині, санскриті, івриті, і багатьох інших. Шампольон першим розшифрував єгипетські ієрогліфи і породив нову науку – єгиптологію. Він систематизував єгипетську міфологію, організував музей єгипетських старожитностей – нині це знаменита єгипетська галерея Лувра.

Шампольон

фото ru.wikipedia.org

6. Рабіндранат Тагор

Один з найвідоміших індійських вундеркіндів. Тагор набув слави в кінці 19 і початку 20 століть. Він був поетом, романістом, композитором, художником і автором коротких оповідань. Народився в 1861 році, в Калькутті, Індія. Тагор був першим азіатом, який отримав Нобелівську премію в галузі літератури в 1913 році. Відомий геній написав свій перший вірш, коли йому було 8 років.

Тагор

фото ru.wikipedia.org

7. Пабло Пікассо

Один з найвідоміших художників світу, Пабло Пікассо був художнім генієм. Він народився в 1881 році в Іспанії, і виявив неабиякий артистизм дуже рано. Його знаменита картина “Ле Пікадор”, була написана у віці 9 років.

Пикассо

фото en.wikipedia.org

8. Срініваса Рамануджан Айенгор

Срініваса Рамануджан був індійським математиком. Народився в 1887 році, в штаті Таміл Наду, Індія. Вже в четвертому класі середньої школи Рамануджан самостійно вивчив повний курс тригонометрії по двотомному керівництву Лоні (Loney), яке він позичив у знайомого студента Мадрасского університету. Не маючи спеціального математичної освіти, отримав чудові результати в галузі теорії чисел. Найбільш значна його робота спільно з Годфрі Харді. Він відкрив незліченні формули, які широко використовуються в дослідженнях.

Рамануджан

фото en.wikipedia.org

9. Джон фон Нейман

Народився в 1903 році в Угорщині, Джон фон Нейман був ерудитом, фізиком і прикладним математиком. Він володів винятковою пам’яттю, і у віці 6 років міг розділити в думці два восьмизначних числа. У віці 8 він освоїв основи вищої математики. Він вніс значний внесок у розвиток квантової механіки – наріжного каменя ядерної фізики, і розробив теорію ігор – метод аналізу взаємин між людьми, який знайшов широке застосування в різних областях, від економіки до військової стратегії. Він є автором понад 150 опублікованих робіт.

10. Оскар Шумський

Експерт скрипаль, Оскар Шумський народився в 1917 році, в штаті Пенсільванія, США. Він навчився грати на скрипці, коли йому було 3 роки. А в 7 років він вже дебютував у Філадельфійському оркестрі і заробив звання “вражаючий геній” від Леопольда Стоковського. Він записав 4-й і 5-й концерти Моцарта і відомі твори знаменитих співаків і скрипалів у дуже юнному віці. Один з найвидатніших музикантів 20-го століття, він помер в 2000 році, в Нью-Йорку.

Шумський

фото vk.com/oscarshumsky

11. Таніша Меттью Авраам

Народився в 2003 році в Каліфорнії. Таніш у віці 4-х років вступив в MENSA – найбільшу організацію людей з високим IQ. За півроку він закінчив 5 курсів математики Стендфордського університету. У вільний час він займається публікацією власних есе на сайті Місячного інституту НАСА.

12. Ширлі Темпл

Ширлі Темпл – найвідоміша дитина світового кінематографа і наймолодша володарка «Оскара» за всю історію Голлівуду (7 років). Народилася в 1928 році в Каліфорнії. Ширлі була пізньою дитиною і подружжя вирішило, що їх «маленька принцеса» неодмінно стане справжньою зіркою. У три роки дівчинка вже відбивала модну в ті роки чечітку в школі танців. У цьому ж віці вона почала свою кар’єру в кіно. Її партнерами були такі зірки, як Гері Купер, Марлен Дітріх, Кері Грант, але Ширлі затьмарювала всіх своєю популярністю.

Ширлі Темпл

фото ru.wikipedia.org

13. Боббі Фішер

Цей геній не потребує представлення. Він народився в 1943 році в США. У 14 років Роберт виграв чемпіонат США, а в 15 років став наймолодшим гросмейстером (на той час) в історії. Боббі Фішер успадкував від батька-математика і матері-поліглота найкращі якості: він володів 5 мовами, мав феноменальну пам’ять, його IQ дорівнював 186. У 1972 році він став 11-м чемпіоном світу з шахів.

Боббі Фішер

фото en.wikipedia.org

14. Кім Ун Ен

Згідно Книги рекордів Гіннеса, Кім – володар найвищого IQ. Народився в 1963 році. Вундеркінд – корейський громадянин і лінгвістичний геній. Він вільно говорив на корейській, японській, китайській, англійській, німецькій, іспанській та в’єтнамській мовах у віці 4. Міг легко вирішити складні обчислення у віці 5. Його IQ оцінюється близько 210. Кім Ун Ен отримав ступінь доктора наук з фізики в Державному університеті Колорадо до його 15-ліття.

15. Суджітха Мохан

Ця талановита співачка, безумовно, заслуговує на місце в музичному списку вундеркіндів. Народилася в Трівандрум, Індія, в 1963 році. Суджатха Мохан заспівала майже 10000 пісень у своїй кар’єрі. Вона почала співати в дуже юнному віці. Мохан займає четверте місце в списку популярних малаялам співаків. Вона співала пісні тамільською мовою, на малаялам, телугу, каннада, і хінді, отримала понад 25 престижних нагород.

Суджітха Мохан

фото en.wikipedia.org

16. Тайгер Вудс

Тайгер Вудс – знаменитий американський гольфіст. Він народився в 1975 році в Каліфорнії. Батько вчив хлопчика грати в гольф з двох років. У віці 8 він виграв чемпіонат світу для дітей. Вудс удостоєний честі потрапити в Зал Слави Каліфорнії. Агентство Ассошіейтед Прес назвало його “спортсменом десятиліття”.

17. Теренс Тао

Теренс Тао називають “Моцартом математики”. Він народився в 1975 році, в Аделаїді, Австралія. Тао продемонстрував екстраординарні математичні здібності в ранньому віці; так, він відвідував математичні курси університетського рівня у віці 9-ти років. Він був одним з двох дітей, які отримали більше 700 балів у Програмі дослідження виняткових талантів Університету Джонса Хопкінса в математичній секції у віці 8-ми років (Тао набрав 760 балів). Тао – наймолодший володар золотої, срібної і бронзової медалей у Міжнародній математичній олімпіаді. Він отримав ступінь магістра в 16 років, і має докторський ступінь з математики в Прінстоні, який він закінчив у віці 20. В даний час він працює в Університеті Каліфорнії, Лос-Анджелесі. Найбільш відомою його роботою є доказ існування необмежено довгих арифметичних прогресій простих чисел (теорема Гріна – Тао).

Теренс Тао

фото uk.wikipedia.org

18. Тейлор Рамон Вілсон

Цей блискучий геній народився в 1994 році в Арканзасі, США. Ядерний фізик, він розробив видатний ядерний реактор, який, за його словами, здатний генерувати 50 МВт електроенергії, причому заправляти пристрій необхідно тільки раз на 30 років. Тейлор Рамон Вілсон став наймолодшою людиною у світі, що створила робочий фузор – пристрій, призначений для реакцій ядерного синтезу. Він виграв кілька нагород за свій проект на Міжнародній науково-технічній ярмарці Intel.

19. Яків Барнетт

Народився в 1998 році в штат Індіана, США. Коли Якобу Барнетту було 2 роки, йому діагностували аутизм у досить важкій формі. Лікарі сказали його батькам, що хлопчик, швидше за все, не буде говорити і читати. Але вони помилилися. У 10 років Яків став наймолодшим студентом Університету Індіани Пердью Індіанаполіс (IUPUI). В даний час він отримує докторську ступінь у квантовій фізиці.

Яків Барнетт

фото facebook.com/Jac0b.Barnett

20. Клеопатра Стратан

Клеопатра – наймолодша виконавиця пісень, яка домоглася комерційного успіху. Вона народилася в 2002 році в Румунії. Коли Стратан було 3 роки батьки випустили її перший альбом La vârsta de trei ani. Дівчинка потрапила в Книгу рекордів Гіннесса як наймолодша виконавиця, яка виступила на сцені перед великою аудиторією. В даний час, вона живе в Бухаресті з батьками.

Источник: buzzle.com
Читайте також:
!-- I.UA counter -->