25 найнебезпечніших аеропортів світу

Не дивлячись на те що, на сьогоднішній день переліт є найбезпечнішим, найшвидшим і найнадійнішим способом подорожі, багато хто з нас бояться літати. Представляємо Вашій увазі 25 найнебезпечніших аеропортів, які здатні утримати Вас від подорожей.

25. Аеропорт Свальбард, Норвегія

Аеропорт Свальбард

by Bjoertvedt wikipedia

Розташований біля підніжжя гори Платоберге в 3-х кілометрах від Лонгйіра і є самим північним у світі цивільним аеропортом. Аеропорт оточений високими горами і крижаним морем. У Свальбард відбулася найбільша за кількістю жертв катастрофа за всю історію Норвегії.

24. Аеропорт Кай Так, Гонконг

Аеропорт Кай Так

by Daniel78 wikipedia

Аеропорт «Кай Так» був головними повітряними воротами Гонконгу з 1925 до 1998 року. У цьому аеропорту посадки були дуже небезпечними через безліч хмарочосів і гір. Всі рейси були переведені до нового аеропорту «Чхеклапкок».

23. Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса, Каліфорнія, США

Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса

by WPPilot wikipedia

Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса – один з найбільш зайнятих аеропортів в США. У 2014 році пасажиропотік аеропорту склав більш ніж 70 млн осіб. Аеропорт Лос-Анджелеса – місце декількох авіакатастроф, подій, і навіть вибухів бомби, що робить його одним з найнебезпечніших аеропортів США.

22. Аеропорт Принцеси Юліани, Сен-Мартен

Аеропорт Принцеси Юліани

by Todd Neville wikipedia

Аеропорт Принцеси Юліани – один з найбільших аеропортів Карибського регіону. Торець злітно-посадкової смуги аеропорту розташований прямо на морському березі, впритул до пляжу. Коли літаки заходять на посадку вони пролітають на висоті 10-20 метрів над головами туристів.

21. Аеропорт імені Тенцинга і Хілларі, Непал

Аеропорт імені Тенцинга і Хілларі

by Jeremy Broomfield wikipedia

Аеропорт імені Тенцинга і Хілларі – невеликий аеропорт у місті Лукла в східній частині Непалу. Носить ім’я перших підкорювачів Евересту: Тенцинга Норгея і Едмунда Хілларі. Аеропорт розташований на висоті майже 3 км. Погода в районі аеропорту непередбачувана; і її нестійкість стає причиною частих скасувань авіарейсів. У 2010 році канал History Channel назвав Аеропорт імені Тенцинга і Хілларі найнебезпечнішим у світі.

20. Міжнародний аеропорт Трибхуван, Непал

Міжнародний аеропорт Трибхуван

by Ralf Lotys wikipedia

Міжнародний аеропорт Трибхуван розташований в 6 км від столиці Непалу Катманду (Kathmandu). Він щороку обслуговує близько 3,5 млн. пасажирів на рік. Через важкі погодні умови в аеропорту часто відбуваються різні інциденти.

19. Міжнародний аеропорт Мадейри, Португалія

Міжнародний аеропорт Мадейри

by Koshelyev wikipedia

Міжнародний аеропорт Мадейри – один з найбільших міжнародних аеропортів в Португалії. Аеропорт вимагає від пілотів виконання особливих маневрів. Пілоти спочатку направляють літак на гори, а в останній момент при заході на посадку змінюють напрямок на злітно-посадкову смугу.

У 1977 році літак при виконанні третьої спроби заходу на посадку вийшов за межі злітно-посадкової смуги і зіткнувся зі скелею. На борту загинула 131 людина (джер. Вікіпедія)

18. Міжнародний аеропорт Кансай, Японія

Міжнародний аеропорт Кансай

by Tdk wikipedia

Міжнародний аеропорт Кансай розташований на штучному острові, насипаному посеред Осакської затоки поблизу міста Осака. Надзвичайно низька висота, часті землетруси, циклони й суворі погодні умови відлякує навіть найсміливіших мандрівників.

17. Старий міжнародний аеропорт Маріскал Сукре, Еквадор

Старий міжнародний аеропорт Маріскал Сукре

by Ssr wikipedia

Старий міжнародний аеропорт Маріскал Сукре був одним з найбільших аеропортів в Південній Америці. Аеропорт став місцем десятків трагічних пригод. Це пов’язано з його розташуванням посеред Кіто. Закритий в 2013 році.

16. Аеропорт Хуанчо-Іраускін, Саба

Аеропорт Хуанчо-Іраускін

by Fyodor Borisov wikipedia

Єдиний аеропорт Саби, невеликого Карибського острова. В аеропорту найкоротша злітно-посадкова смуга у світі – її довжина менше 400 метрів, а приземлятися тут дозволено лише трьом типам літаків.

15. Міжнародний Аеропорт Гібралтару, Гібралтар

Міжнародний Аеропорт Гібралтару

https://ings.com.ua/wp-admin/edit.php
by Andrew Griffith wikipedia

Аеропорт Гібралтару – один з небагатьох аеропортів у світі, де злітно-посадкову смугу перетинає автомобільна дорога. Аеропорт обслуговує близько 380 тис пасажирів на рік.

14. Аеропорт Гісборн, Нова Зеландія

Аеропорт Гісборн знаходиться в Новій Зеландії. Небезпечний він тим що злітно-посадкову смугу перетинає справжнісінька, діюча залізниця.

13. Міжнародний аеропорт Веллінгтон, Нова Зеландія

Міжнародний аеропорт Веллінгто

by Phillip Capper wikipedia

Злітно-посадкова смуга аеропорту дуже коротка і межує з океанічним узбережжям з обох сторін. У 2007 році літак при рулюванні на злітно-посадкову смугу через сильний боковий вітер перевернувся догори колісами (джер. Вікіпедія).

12. Злітно-посадкова смуга Матекане, Королівство Лесото

Злітно-посадкова смуга Матекане

by Tom Claytor wikipedia

Злітно-посадкова смуга Матекане, розташована на краю стрімкого стрімчака висотою 600 метрів. Її довжина складає всього 400 метрів і закінчується вона урвищем. При проектування аеропорту передбачалося, що злітаючий літак повинен здійснити вільне падіння, щоб набрати необхідну швидкість.

11. Міжнародний аеропорт імені Ібрагіма Насира, Мальдіви

Міжнародний аеропорт імені Ібрагіма Насира

by PalawanOz wikipedia

Аеропорт розташований на довгому й вузькому острові Хулуле по сусідству зі столицею Мальдів, а злітно-посадкова смуга починається і закінчується біля води.

10. Крижана злітно-посадкова смуга, Антарктида

Крижана злітно-посадкова смуга

by Pbkiwi wikipedia

Крижана злітно-посадкова смуга, яка використовувалася для доставки товарів на антарктичну станцію Мак-Мердо (McMurdo), є аеропортом в Антарктиді. Враховуючи екстремальне розташування аеропорту, головна загроза є очевидною – сувора Антарктична погода. У 1960 році літак ВМС США розбився при спробі приземлитися на крижану злітно-посадкову смугу

9. Аеропорт Конгоньяс, Бразилія

Аеропорт Конгоньяс

by Mariordo wikipedia

Аеропорт Конгоньяс знаходиться в діловій частині міста. Через багато років після спорудження зростаюча інфраструктура міста проковтнула аеропорт, залишивши літакам лише небагато місця для приземлення.

8. Аеропорт Куршевель, Франція

Аеропорт Куршевель

by Hugues Mitton wikipedia

Аеропорт Куршевель, розташований на висоті більше 2 тис. метрів. У аеропорту дуже коротка злітно-посадкова смуга, довжиною 525 м з кутом нахилу 18,5%. Злітна смуга не володіє системою ILS, що обмежує функціональність аеропорту під час туману.

7. Аеропорт Барра, Шотландія

Аеропорт Барра

by Sue Jackson wikipedia

Розташований на березі бухти Трай Мор. Закінцівки злітно-посадкових смуг відзначені дерев’яними парканами. Прилив перериває роботу аеропорту, приховуючи його під водою.

6. Аеропорт Каталіна, Каліфорнія, США

Аеропорт Каталіна

by Spartan7W wikipedia

Аеропорт Каталіна – приватний цивільний аеропорт, розташований в 10 км від ділового центру міста Авалон. Аеропорт також відомий, як Небесний аеропорт, оскільки розташований на висоті 488 метрів над рівнем моря. Коротка злітно-посадкова смуга аеропорту закінчується крутим урвищем.

5. Аеропорт Бамда, Китай

Аеропорт Бамда розташований на висоті 4 334 м. До 2013 року був найвищерозташованим аеропортом у світі. Екстремальна висота змушує пасажирів відчувати запаморочення.

4. Аеропорт Паро, Бутан

Аеропорт Паро

by Douglas J. McLaughlin wikipedia

Аеропорт Паро розташований високо в Гімалаях (більше 2 тис. м). Його оточують гори, які досягають висоти в 5 тис. м. Аеропорт Паро вважається одним з найскладніших для зльотів і посадок.

3. Аеропорт Туфі, Папуа – Нова Гвінея

Аеропорт Туфі

by Lofor wikipedia

Аеропорт Туфі розташований на півострові Кейп-Нельсон (Папуа-Нова Гвінея). На даний момент його злітно-посадкова смуга є короткою і грунтовою.

2. Аеродром Агатті, Індія

Аеродром Агатті

by Julio wikipedia

Аеродром Агатті розташований на острові Агатті. Оточений кришталево чистими водами Індійського океану. Аеродром володіє однією короткою асфальтованою злітно-посадковою смугою, яка може стати кошмаром навіть для найдосвідченіших пілотів.

1. Аеропорт Сендейн, Норвегія

Аеропорт Сендейн

by Algkalv wikipedia

Аеропорт Сендейн розташований між двома великими фіордами. Крім несприятливого географічного положення, пілотам літаків доводиться мати справу з поривчастим вітром і сильною турбулентністтю.

Джерело: list25
Читайте також:
!-- I.UA counter -->