Чарівні водойми України
Ви не повірите: ці водойми знаходяться на території України.
Буцький каньйон
Буцький каньйон – одне з найбільш дивовижних місць України. Глибина каньйону в деяких місцях може досягати 20-ти метрів. Його довжина становить близько п’яти кілометрів. Вік кам’яних берегів оцінюють у 2 млрд. років. Тут була збудована перша в Україні ГЕС. Від неї залишилися тільки руїни і гребля, з якої видовищно стікають потоки води. Велич гранітних скель, що обрамляють Буцький каньйон захоплює. Їх могутність і неймовірна краса притягують своєю унікальністю.
Біле озеро
Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою. Біле озеро називають «озером молодості». Тут високий вміст гліцерину, а вода м’яка навіть на дотик. Площа озера близько 450га. Протягом 50 метрів від берега глибина не вище вашого коліна.
Шолоховський (Токівський) каскадний водоспад
Шолоховський водоспад – одне з найбільш вражаючих місць на Дніпропетровщині. Він також відомий як “Червоні Камені”. Це ім’я місцевість отримала через граніти червоного кольору, що характерні для цього ландшафту. Довжина водоспаду близько 14 м. Цей каскадний водоспад виник в мезозойську еру.
Актовський каньйон
Природне явище аналогів якому немає ніде в Європі. Своїми геолого-ландшафтними показниками він нагадує знамениті на весь світ каньйони Північної Америки. Його називають «Каньйон Диявола» або «Малий Крим». Річка Мертвовод, яка протікає у каньйоні насичена сірководнем і має незвичайний колір. Сюди приїжджають в основному любителі скелелазіння.
Арбузинський каньйон
Арбузинський каньйон – справжня перлина Вознесенського району. Назву йому дала невелика річка Арбузинка. Гранітні скелі досягають подекуди 30 метрів заввишки. Вони сформувалися близько 4 млрд. років тому. Завдяки вулканічному походженню, в цьому районі не буває зими, адже вулкан, що дав життя цьому регіону, досі не охолов.
Бакотська затока
Виникнення Бакотської затоки пов’язано із затопленням чотирьох сіл в долині Дністра після закінчення будівництва Новодністровської ГЕС. За площею затока займає близько 1600 га, а її довжина становить майже 300 кілометрів. Ще на глибині 10 метрів можна побачити абсолютно чисте дно. Унікальність цього місця полягає в тому, що його оточують скелі. Тут сформувався особливий мікроклімат, характерний скоріше для південних широт.
Каньйон річки Синюхи
Річка Синюха вважається однією з найчистіших річок на території України. Її довжина понад 100 км. Каньйон займає тільки малу частину водойми. У ньому знаходиться місцева визначна пам’ятка – будівля старого водяного млина, побудованого в цих місцях в XIX столітті.
Джуринський (Червоноградський) водоспад
Кажуть, що водоспад виник штучним шляхом. Легенда свідчить, що під час одного з турецьких набігів, що трапився більше 4 століть тому, загарбники змінили русло річки Джурин. Вороже військо сподівалося, що жителів міста замучить спрага і ті знімуть оборону фортеці.