Чудернацькі кафе і ресторани Львова
Щорічно до Львова приїжджають тисячі туристів з усього світу. Їх приваблюють вузькі вулички, вимощені бруківкою, котрі запрошують туристів у світ казок і чудес.
Львів неможливо уявити без кави та шоколаду. У Львові навіть кафе – це музеї. Таким по праву можна вважати Львівську майстерню шоколаду.
«Львівська майстерня шоколаду»
У кав’ярні Вам запропонують випити смачну каву, кавово-молочні напої, гарячий шоколад. На першому поверсі за склом Ви зможете побачити як майстри готують шоколад. На другому поверсі розташувалася крамниця. У ній можна придбати сувеніри – напр., шоколадну ложечку або туфельку. Покупку вам красиво загорнуть, перев’яжуть стрічкою – і складуть у фірмовий пакет. Якщо ви підніметеся на третій поверх, знайдете такий же магазинчик, тільки без черг.
На 5-ий поверх ведуть запаморочливі сходи. Там Вас чекає відкритий майданчик із зачаровуючим краєвидом.
Де знаходиться: вулиця Сербська, 3; вулиця Січових Стрільців, 5; вулиця Стрийська, 30; вулиця Любінська, 168.
«Львівська копальня кави»
Недалеко від майстерні шоколаду розташувалося ще одна незвичайна кав’ярня.
На вході Вас зустріне вивіска з написом «Тут смажать найкращу каву у Львові». У меню близько 30 видів кавових напоїв з різних сортів кави. Ви зможете на власні очі побачити як готують Вашу каву.
Каву видобувають у шахті, розташованій під ратушею. Для відвідувачів організовується спуск у шахту. Для цього Вам знадобиться одягти спеціальне шахтарське спорядження.
Де знаходиться: площа Ринок, 10.
«Криївка»
Перш ніж потрапити в трактир, необхідно пройти «фейс-контроль» з умовним паролем.
В ресторані два зали, за стилем нагадують притулку УПА в період Великої Вітчизняної війни: дерев`яні стіни і меблі, гасові лампи, фотографії, листівки і плакати того часу. Обслуговуючий персонал у військовій формі і зі зброєю.
Так називаються місцеві «зручності».
Де знаходиться: площа Ринок, 14.
«Дім легенд»
Це чотириповерхова будівля. Фасад будинку охороняє залізний дракон.
Цей будинок не даремно називають домом легенд. У кожній кімнаті є яка-небудь особлива львівська легенда. Тут є кімната, у якій можна побачити зразки львівської бруківки різних епох. Також є кімната з книгами, львівськими левами і кімната львівської погоди. Обов’язково підніміться на дах. Звідти відкривається неповторний вид на місто.
Де знаходиться: вулиця Староєврейська, 48.
«Під Золотою Розою»
Цей колоритний єврейський куточок знаходиться поруч з «Домом легенд».
Відвідувачів зустрічають єврейськими звичаями. Меню без цін, а вартість наїдженого залежить від вміння клієнта торгуватись. Так що запасіться піснями, віршами й анекдотами – допоможуть під час торгу.
З їжі тут можна спробувати хумус, форшмак, цимес, «вазок флориста Ізі», особливо хвалять місцевий штрудель. З додаткових розваг – примірка тематичних капелюхів і пейсів, частування настоянкою на ізюмі та знайомство зі справжньою курочкою, що живе при кав’ярні.
Де знаходиться: вулиця Івана Федорова, 27.
«Гасова лямпа»
Своїй назві ресторан зобов`язаний гасовій лампі. Її було винайдено в 1853 році львівськими фармацевтами Яном Зегом і Ігнатієм Лукасевичем. Весь інтер`єр закладу присвячений цьому винаходу. У ресторані представлено більше 200 ламп різних епох, фотографії та репродукції всіляких світильників з короткою інформацією про них.
Спершу потрапляєте в невеликий сувенірний магазин, а потім – у крамницю з наливками. Тут варто затриматися і спробувати з колбочок 10 сортів місцевих наливок: «Гасівку», «Бензинку» і компанію.
Де знаходиться: вулиця Вірменська, 20.
Найдорожчий ресторан Галичини. «Масони»
Це дійсно один із найдорожчих ресторанів в Украні. Середній чек близько 1000 грн. Про знижку потрібно подбати заздалегідь: її можна отримати в будь-якому ресторані холдингу «!Фест». Наприклад, зайти в ту ж «Криївку».
Вивіски на цьому таємному закладі немає. Вхід замаскований під звичайну квартиру.
Двері відкриває ввічливий чоловік в халаті і пропонує зайти до нього в гості. У кімнаті невеликий творчий безлад помітний неозброєним оком. Чоловік запитує хто такі, звідки приїхали і після нетривалої бесіди просить пройти в наступні двері. За нею вже відкривається справжній ресторан.
Напівтемрява, освітлювана мерехтінням свічок, золочені рами, таємні масонські знаки, трикутники із всевидячим оком, зображення великих масонів… І звичайно ж, барна стійка і столики.
Винна карта – прямо на пляшці.
Де знаходиться: площа Ринок, 14.
Гриль-ресторан «М’яса та справедливості»
Це заклад для тих, хто оцінить чорний гумор і буде не проти скуштувати м’яса та пива в компанії ката.
В ресторані пояснюють, що ідея закладу присвячена колишній особливій львівській посаді – кату, який не тільки карав, але й наглядав за дівчатами легкої поведінки. До речі, офіціантки тут відображають підопічних оригінального чиновника – ходять у червоних підв’язках.
Відвідувачі сидять на стільцях, зроблених з пеньків.
О 21.00 влаштовують театралізоване дійство з назвою «Кара Ксенії»
Якщо резервуєш столик, на нього кладуть пояс вірності – знак того, що місце зайняте. М’ясо і решта страв на вогні готують у всіх на очах.
Де знаходиться: вулиця Валова, 20.
«Крива Липа»
Ресторна отримав назву в честь вулиці на якій розташований. Кожен понеділок тут влаштовують покази арт-хаус кіно мовою оригіналу із субтитрами.
У закладі подають борщ прямо у паляниці. В меню можна зустріти «Свободу Бульбі», «Свинтус», «Дохрюкалась» та інші веселі назви.
Де знаходиться: проїзд Крива Липа, 8.
«Кумпель»
Це перша пивоварня Львова. Тут народжується пиво: мідні чани стоять прямо посеред залу.
Правильно погладивши цю даму, можна отримати келишок пива. У пабі можна спробувати різних дивовижних сортів пива. Пивоварня відома своєю метровою ковбасою.
Де знаходиться: вулиця Винниченка, 6.
Музей-ресторан «Сало»
З національного продукту можна робити навіть скульптури – доведено музеєм-рестораном «Сало». Будь ласка: рука, вухо, груди і навіть людське серце… Страви теж екзотичні, типу суші-сало або «губи Монро».
Де знаходиться: проспект Свободи, 6/8.