Книги, що змінюють світогляд читача

B наші дні, з усіма сучасними технологіями, комп’ютерними іграми, соціальними мережами, та іншими речами, читання книг не так популярно, як це було раніше. Тим не менш, донині не можна заперечувати той факт, що книги можуть бути неймовірно впливовими.

Книги дозволяють подорожувати в часі; вони дозволяють познайомитися з цікавими людьми, починаючи від вигаданих супергероїв до реальних особистостей, що сформували світ, в якому ми живемо. Книги вчать нас, розважають, лякають, змушують сміятися чи плакати, але найвпливовіші книги можуть навіть змінити наше життя назавжди.

Представляємо Вашій увазі книги, які здатні змінити Ваш світогляд.

“По кому подзвін” Ернест Хемінгуей

Ернест Хемінгуей

Однією з кращих робіт Хемінгуея, є роман “По кому подзвін”, опублікований в 1940 р. Книга розповідає історію Роберта Джордана, молодого американського бійця Міжнародних бригад, відправленого в тил франкістів, до партизанів, під час Громадянської війни в Іспанії. Вона досліджує ряд тем, таких, як смерть, любов і фанатизм.

“Володар мух” Вільям Голдінг

Вільям Голдінг

By Faber and Faber Ltdwikimedia

Шедевр Вільяма Голдінга про групу самих звичайних маленьких хлопчиків, які після авіакатастрофи опинилися на кораловому острові, заслужено вважається сучасною класикою. На початку, здається, що все буде дуже весело, але незабаром веселощі перетворюються в кривавий хаос жаху і смерті. Стандарти поведінки цивілізованого життя, засновані на моральних ідеалах, терплять крах, звичний світ валиться і, йому на зміну, приходить світ примітивний, заснований на праві сильного.

Роман «Володар мух» вважається одним з найважливіших творів західної літератури XX століття. У списку The Times “The Best 60 Books of the Past 60 years» він займає рядок кращого роману 1954 року.

“Анна Кареніна” Лев Толстой

Лев Толстой

«Анна Кареніна», один з найвідоміших романів Льва Толстого, починається фразою, яка стала афоризмом : «Всі щасливі сім’ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму». Це книга про вічні цінності: про любов, про віру, про сім’ю, про людську гідність.

“Маленький принц” Антуан де Сент-Екзюпері

Антуан де Сент-Екзюпері

Алегорична повість, написана французьким аристократом, письменником, поетом і професійним льотчиком Антуаном де Сент-Екзюпері, “Маленький принц” є популярною новелою 1943 і однією з чотирьох книг з найбільшою кількістю перекладів в світі. Книга описує самотність, дружбу, любов і втрати, які відчуває маленький принц, що впав на Землю.

“Маніфест комуністичної партії” Карл Маркс і Фрідріх Енгельс

Карл Маркс і Фрідріх Енгельс

Робота Карла Маркса і Фрідріха Енгельса 1848 року в даний час визнана однією з найвпливовіших політичних рукописів в світі. Вона являє собою унікальний аналітичний підхід до класової боротьби, проблем капіталізму, а також сутності суспільства і політики.

“Про походження видів” Чарльз Дарвін

Чарльз Дарвін

Праця англійського натураліста Чарльза Дарвіна, опублікована 24 листопада 1859 року є однією з найвідоміших праць в історії науки і засадничою у сфері еволюційного вчення. Згодом сукупність принципів, викладених Дарвіном, стали називати дарвінізмом. Книга була зрозуміла широкому читацькому загалу і викликала великий інтерес вже при публікації.

«Вибір Софі» Вільям Стайрон

Вільям Стайрон

Один з найвідоміших романів американського письменника Вільяма Стайрона, що описує історію жінки, яка зуміла вижити в концентраційному таборі Освенцим в період Другої світової війни. Софі змушена зробити страшний вибір – хто з її дітей буде жити.

“В дорозі” Джек Керуак

Джек Керуак

By Viking Preswikimedia

Книга була написана в 1951 році. Вона оповідає про подорожі Джека Керуака і його близького друга, Ніла Кессіді, по території Сполучених Штатів Америки і Мексики.

Роман включений до списків «100 кращих англомовних романів з 1923 по 2005 рік» за версією Time, «100 книг століття» за версією Le Monde, «200 кращих книг» за версією BBC і «100 найвеличніших романів усіх часів» за версією The Observer. До 2001 року в США було розпродано більше 3,5 мільйонів екземплярів книги, щорічні продажі роману складають від 110 до 130 тисяч одиниць.

“Вбити пересмішника” Харпер Лі

Харпер Лі

Роман американської письменниці Харпер Лі, написаний у жанрі виховного роману. У 1961 році отримав Пулітцерівську премію. Його вивчають приблизно у 80% американських шкіл.

Сюжет і персонажі засновані на спостереженнях автора за своєю сім’єю і сусідами. Роман знаменитий своїм гумором і теплотою, незважаючи на обговорення таких серйозних речей, як згвалтування і расизм.

“1984” Джордж Оруелл

Джордж Оруелл

By Secker and Warburgwikimedia

Дія роману розгортається у вигаданому, похмурому світі вічної війни, всюдисущого державного нагляду і громадського маніпулювання, де індивідуалізм і незалежне мислення переслідуються як “думка злочин”.

“Граф Монте-Крісто” Олександр Дюма

Олександр Дюма

By Paul Gavarni wikimedia

«Граф Монте-Крісто», один з найпопулярніших романів Олександра Дюма, має приголомшливий успіх у читачів. Його сюжет автор почерпнув з архівів паризької поліції. Справжнє життя шевця Франсуа Піко, який став прототипом Едмона Дантеса, під пером справжнього художника перетворилося в захоплюючу книгу про мученика замку Іф і про паризького ангела помсти.

“Великий Гетсбі” Френсіс Скотт Фіцджеральд

Френсіс Скотт Фіцджеральд

By Френсіс Кугат wikimedia

Дія роману, головною лінією сюжету якого є любовна історія з детективної і трагічною розв’язкою, розвивається недалеко від Нью-Йорка, на «золотому узбережжі» Лонг-Айленда, серед вілл багатіїв. У 1998 році роман був відзначений під № 2 у списку 100 кращих англомовних романів XX століття за версією видавництва Modern Library.

“Алхімік” Пауло Коельо

Пауло Коельо

Алхімік – це роман бразильського автора Пауло Коельо, який вперше був опублікований в 1988 році. Алхімік є однією з найпопулярніших книг в історії.

Пауло Коельо створив чарівну історію, кожна фраза з якої – життєві факти, з якими ми зустрічаємося щодня. Книга «Алхімік» описує в якійсь мірі життя кожного з нас, зі своїми успіхами і падіннями, але в підсумку ми приходимо до істини про те, що таке життя і мрії.

“Коротка історія часу” Стівен Хокінг

Стівен Хокінг

By видавництво Амфораwikimedia

«Коротка історія часу» – науково-популярна книга, написана відомим фізиком Стівеном Хокінгом, вперше видана в 1988 році. У книзі розповідається про появу Всесвіту, про природу простору і часу, чорні діри, теорії суперструн і про деякі математичні проблеми. Книга з моменту виходу стала бестселером, так як написана живою мовою і розрахована на звичайного читача. За 20 років було продано більше 10 млн екземплярів.

“Портрет Доріана Грея” Оскар Уайльд

Оскар Уайльд

«Портрет Доріана Грея» – єдиний опублікований роман Оскара Уайльда. У жанровому відношенні являє суміш роману виховання з моральної притчею. Існує в двох версіях – в 13 главах (1890 роки) і в 20 главах (1891 року). Став найуспішнішим твором Уайльда, понад 30 разів екранізовано.

“Хрещений батько” Маріо П’юзо

Маріо П'юзо

By Маріо П’юзоwikimedia

«Хрещений батько» – роман Маріо Пьюзо, виданий в 1969 році, який розповідає про життя одного з могутніх мафіозних кланів Америки – родину дона Корлеоне.

“Сто років самотності” Габріель Гарсіа Маркес

Габріель Гарсіа Маркес

«Сто років самотності» – роман колумбійського письменника Габріеля Гарсіа Маркеса, один з найбільш характерних і популярних творів у напрямку магічного реалізму. У романі показані зародження, розквіт, захід і загибель роду Буендіа. Історія цього роду – це історія самотності,яка так чи інакше проявилася в долі кожного з Буендіа. Самотність, роз’єднаність членів сім’ї, їх нездатність зрозуміти і бути зрозумілими один одним набувають в романі воістину міфологічний характер. Роман був удостоєний премії Ромуло Гальєгоса.

Читайте також:
!-- I.UA counter -->