Найбільша печера в світі

Печера Шондонг (Hang Son Doong) – найбільша печера в світі на сьогоднішній день, і, найімовірніше, одна з найкрасивіших. Вона вражає своїми розмірами – 200 метрів у висоту і більше 150 метрів в ширину.

У лісах В’єтнаму розташувалася величезна мережа печер.

Печера Шондонг

by Carsten Peter National Geographic

Неймовірно, але величезна печера була невідома людям мільйони років. Світова громадськість дізналася про печеру всього лише в 2009 році, коли група британських спелеологів з Британської асоціації дослідників печер (BCRA) оглянула цю печеру. Під час цієї експедиції було досліджено близько 4 км печер, поки команду не зупинила перешкода у вигляді 70-метрової стіни з кальциту.

Печера Шондонг

У підземному залі печери Шондонг достатньо місця навіть для 40-поверхового хмарочоса.

Перші туристи відправилися в Шондонг в 2013 році. Щоб потрапити всередину печери, необхідно за допомогою мотузки спуститися під землю на глибину 80 метрів. Там розбивають наметове містечко. Вартість такої розваги становить 3 тис. $.

З вересня по березень вхід до печери закритий, так як настає сезон дощів, під час якого багато ділянок затоплюються.

Печера Шондонг

by Ryan Deboodt National Geographic

Багато років тому у верхній частині печери утворилися провали. Через них в підземні зали проникло світло. Разом зі світлом прийшли і рослини. Сьогодні в Шондонг можна побачити справжні джунглі.

Печера Шондонг

Велика різниця температур створює в печері хмари і тумани.

Печера Шондонг

By Doug Knuth from Woodstock en.wikipedia.org
Читайте також:
!-- I.UA counter -->