Найвисокооплачуваніші письменники світу

У рейтингу враховані доходи письменників до вирахування податків за період з червня 2014 до червня 2015 року.

1. Джеймс Паттерсон

Джеймс Паттерсон

by Susan Solie wikipedia
Дохід: $89 млн

Джеймс Паттерсон з великим відривом обганяє всіх своїх колег по літературному цеху не тільки за доходами, а й за кількістю книг. За останній рік Паттерсон зі співавторами написав 16 книг, а всього продав більше 30 млн примірників своїх романів. Кожна нова книга Паттерсона постійно займає верхні рядки в списках бестселерів «Нью-Йорк Таймс». Паттерсон відомий завдяки серії молодіжних романів про інспектора Алекса Кросса, детектива Майкла Беннета, а також романів під егідою «Жіночий клуб розслідувань вбивств».

2. Джон Грін

Джон Грін

by Gage Skidmore wikipedia
Дохід: $26 млн

Молодий американський письменник, автор книг для підлітків. Найвідоміший його роман «Винні зірки» (2012) в США був проданий тиражем 3,5 млн екземплярів. За його третій романом – «Паперові міста» (2008) – був знятий дуже популярний фільм. Крім того, Грін – популярний відеоблогер і творець освітніх онлайн-відео.

3. Вероніка Рот

Вероніка Рот

by Mingle Media TV wikipedia
Дохід: $25 млн

26-річна Рот – наймолодша учасниця рейтингу. Її апокаліптична антиутопія «Дівіргент» тільки в 2014 році була продана тиражем 3,9 млн екземплярів. Цим успіхом вона зобов’язана виходу фільму «Інсургент». Зараз Рот пише новий роман з двох частин для видавництва Harper Collins.

4. Даніела Стіл

Дохід: $25 млн

За 40 років письменницької кар’єри Стіл опублікувала 94 романа, перший з них вийшов у 1973 році. І до цих пір вона продовжує писати із завидною регулярністю – у середньому по три книги на рік. У її авторському портфоліо в основному жіночі романи, але є й дитяча література, і нон-фікшн, і навіть збірка віршів. У сукупності по всьому світу продано понад 600 млн примірників книг Стіл.

5. Джефф Кінні

Джефф Кінні

by Gary Dunaier wikipedia
Дохід: $23 млн

Автор дитячого бестселера «Щоденник слабака» продовжує успішно заробляти на пригодах двох школярів. Остання його книга The Long Haul за 2014 була продана тиражем 1,4 млн копій. Твори Кінні пережили кілька кіно- і театральних постановок, перекладені 45 мовами.

6. Джанет Іванович

Дохід: $21 млн

Автор популярної серії детективних романів про Стефані Плам за останній рік випустила три нових книги, в тому числі Top Secret Twenty-One.

7. Джоан Роулінг

Джоан Роулінг

by Daniel Ogren wikipedia
Дохід: $19 млн

Авторка «Гаррі Поттера» останнім часом пише детективні романи під псевдонімом Роберт Гелбрейт, причому з’ясувалося це нібито випадково лише після виходу другої книги. Вже вийшли романи «Шовкопряд» і «Поклик зозулі», в 2015 році обіцяно вихід нової книги – «Кар’єра зла». Крім того, Роулінг продовжує заробляти на своєму найвідомішому романі про юного чарівника: сайт Pottermore, через який продаються електронні версії книги, приносить письменниці стабільний дохід.

7. Стівен Кінг

Стівен Кінг

by Pinguino wikipedia
Дохід: $19 млн

Незважаючи на те що продажі книг Кінга падають, автор стабільно займає місце в письменницькому рейтингу. У 2013 році він випустив новий роман «Доктор Сон» – продовження історії свого культового твору «Сяйво».

8. Нора Робертс

Нора Робертс

by Dev Librarian wikipedia
Дохід: $18 млн

Робертс – автор понад 220 любовних і детективних романів, за темпами творчості її можна порівняти хіба що з Дар’єю Донцової. Нові романи Робертс не користуються такою популярністю, як її минулі твори. Зате минулі романи приносять стабільний дохід, і Робертс як і раніше продає значну кількість паперових і цифрових копій своїх книг.

9. Джон Грішем

Джон Грішем

by BJTJ1 wikipedia
Дохід: $14 млн

Один з найпопулярніших американських письменників, з 1988 року Грішем стабільно пише по роману в рік. І 2014 рік – не виняток: новий роман в улюбленому автором жанрі «юридичний трилер» «Сіра гора» про економічну кризу 2008 року вийшов в жовтні 2014 року і був проданий тиражем 620 000 примірників.

10. Ден Браун

Ден Браун

by Photographer Philip Scaliawikipedia
Дохід: $13 млн

Остання книга, яку випустив автор «Коду да Вінчі», – «Інферно» – у США розійшлася тиражем 1,4 млн екземплярів. Крім того, по четвертій книзі про професора Ленгдона збираються знімати кіно.

Джерело: forbes
Читайте також:
!-- I.UA counter -->