Вражаючі факти про Таїланд

Ми відібрали кілька цікавих фактів про Таїланд.

Таїланд – найбільш вільна країна Азії

«Таїланд» перекладається як «земля вільних». Вона ніколи не була колонізована країнами Європи.

Таїланд

Король Таїланду – один з найулюбленіших народом монархів у світі

Жителі Таїланду шанують свого монарха Пхуміпон Адульядета. Він є автором національного гімну. Пхуміпон побудував свій вітрильник, розробляв мости і греблі. У нього навіть є патент на створення штучних хмар.

У Таїланді зараз 2558-й рік

Зараз в Таїланді на 543 роки більше, ніж у всьому західному світі. У Королівстві Таїланд все по-іншому. Практично всі жителі користуються буддійським місячним календарем. Літочислення тут ведеться з дня смерті (переходу в нірвану) Будди Шак’ямуні.

Країна буддистських ченців

Раніше всі молоді чоловіки у Таїланді, включаючи короля, повинні були стати буддистськими ченцями хоча б на якийсь короткий період часу до свого 20-річчя.

ченці

Найдовша назва міста в світі

Повна назва столиці Таїланду Бангкока є найдовшою назвою міста у світі. Воно звучить так: «Крунг Тхеп Маханакхон Амон Раттанакосін Махінтараюттхая Махаділок Пхоп Ноппарат Ратчатхани Бурірам Удомратчанівет Махасатан Амон Піма Аватан Сатіт Саккатхаттійя Вітсанукам Прасии». Це означає «Місто ангелів, велике місто безсмертних, величне місто дев’яти дорогоцінних каменів, щасливе місто, повний достатку грандіозний Королівський Палац, що нагадує божественну монастир, де царює перевтілений бог, споруджений Вішвакарманом з волі Індри».

Рекорди Гіннеса Таїланду

Найбільша золота статуя Будди розташована в Таїланді.

Будда

Один із найменших ссавців у світі

Свиноносий кажан(миша-джміль) є одним із найменших ссавців у світі. До жовтня 1973 року про його існування навіть і не здогадувалися. Світ дізнався про цю тварину завдяки таїландському біологу Кітті Тхонглонгья. Цей кажан зовсім крихітний, довжина його тіла не перевищує 3,3 см.

Сіамські кішки родом з Таїланду

Таїланд – батьківщина сіамських котів. Раніше його називали Сіам. Ці кішки мешкали в стародавній столиці Сіаму, яка була заснована в 1350 році і зруйнована в 1767 році бірманцями. Але тоді вдалося врятувати старовиний рукопис під назвою «Книга котячих віршів». У цій книзі є ілюстрації, що зображують сіамських котів. Тоді сіамські кішки належали тільки членам королівських сімей і жили в палацах і храмах.

сіамські кішки

6-годинне літочислення часу

Ми звикли, що час вимірюють за 24-годинною шкалою або 12-годинною. Значна частина населення Таїланду живе за 4-годинним вимірюванням. Вони поділяють день на 4 частини по 6 годин.

Голова – найважливіша частина тіла

У країні не прийнято доторкатися до голови іншої людини. Тайці намагаються завжди тримати свою голову нижче голови людини, яка старше або вище їх за статусом, щоб висловити свою повагу.

Джерело: factroom.ru
Читайте також:
!-- I.UA counter -->