Явища природи, в які складно повірити

Наша планета завжди знає, чим здивувати своїх мешканців: там феєрверк покаже, там закрутить у вирі блискучих рибок, а іншим разом набудує такі бастіони, що здається, ніби тут колись грали велетні.

Грязьові грози

Брудна гроза – це погодне явище, яке характеризується утворенням блискавки в хмарі попелу, що піднімається з жерла вулкана під час виверження.

Найбільш відомі з останніх вулканічних блискавок спостерігалися при виверженнях вулканів Редаут (США, 2009 рік), Мерапі (Індонезія, 2010 рік), Ейяфьядлайекюдль (Ісландія, 2010 рік), Сіммое (Японія, 2011 рік), Сакурадзіма (Японія, 2015 рік), Кальбуко (Чилі, 2015 рік).

Грязьові грози

By Oliver Spalt wikimedia

«Чарівні кола» в Намібії

“Чарівні кола” – Це ділянки голої землі діаметром до 20 метрів, по периметру яких росте висока трава. Кола виглядають загадково: з’являються з незрозумілих причин і через 50-70 років зникають, а на місці голого грунту як ні в чому не бувало заново починає рости трава.

Чарівні кола

By Thorsten Becker wikimedia

Дорога гігантів

Дорога гігантів – пам’ятник природи з приблизно 40 000 з’єднаних між собою базальтових (рідше андезитових) колон, що утворилися в результаті стародавнього виверження вулкана.

Розташована на північному сході Північної Ірландії. Верхівки колон утворюють подобу трампліну, який починається біля підніжжя скелі і зникає під поверхнею моря. Більшість колон шестикутні, хоча у деяких чотири, п’ять, сім і вісім кутів.

Дорога гігантів

By code poet wikimedia

Лентикулярні хмари

Лентикулярні або лінзоподібні хмари – це рідкісне природне явище. Подібні хмари утворюються на гребенях повітряних хвиль або між двома шарами повітря. Характерною особливістю цих хмар є те, що вони не рухаються, як би не був сильний вітер.

Лентикулярні хмари

By Omnisource5 wikimedia

Блискавки Кататумбо

Виникають в Венесуелі над місцем впадання річки Кататумбо в озеро Маракайбо. Феномен виражається у виникненні безлічі блискавок безперервно протягом тривалого часу. Імовірність удару блискавки в цьому районі – найвища в світі: 250 блискавок на квадратний кілометр в рік. Кількість грозових днів на рік варіює від 70 до 200.

Блискавки Кататумбо

By Sebastien D’ARCO wikimedia

Велика Синя Діра

Діра являє собою круглу карстову воронку діаметром 305 метрів і глибиною 120 метрів. Розташована біля берегів Белізу в центрі Лайтхаус-Рифа.

Велика Синя Діра

By U.S. Geological Survey wikimedia

Хмари асператус

Хмари асператус – рідкісний тип хмар, що має незвичайний вигляд. Вони не супроводжуються ураганом або грозою.

Хмари асператус

By Agathman wikimedia

Плямисте озеро

Споттед-Лейк («Плямисте озеро») – водойма, розташована в Канаді. Вода озера насичена різними мінералами і володіє найбільшою в світі концентрацією сульфату магнію, кальцію і натрію, а також срібла і титану. У жаркий літній час при випаровуванні води на поверхні озера утворюється безліч плям химерної форми, які в залежності від погодних умов здатні забарвлюватися різними кольорами.

Плямисте озеро

By AndrewEnns wikimedia

«Двері в пекло» (Дарваза)

Дарвазе – газовий кратер в Туркменістані. Місцеві називають його «Дверима в пекло» або «Брамою Пекла».

У 1971 році радянські геологи виявили скупчення підземного газу. В результаті розкопок вони наткнулися на підземну пустоту, через що земля провалилася і утворилася велика діра, наповнена газом. Щоб шкідливі для людей гази не виходили назовні, їх вирішили підпалити. Геологи припускали, що пожежа через кілька днів згасне, але помилилися. З 1971 року природний газ, що виходить з кратера, безперервно горить вдень і вночі.

Дарваза

By Tormod Sandtorv wikimedia

Камені, що рухаються

Камені, що рухаються – геологічний феномен, виявлений на висохлому озері Рейстрек-Плайя в Долині Смерті в США. Камені повільно рухаються по глинистому дну озера, про що свідчать довгі сліди, що залишаються за ними.

Камені, що рухаються

By Jon Sullivan wikimedia
Читайте також:
!-- I.UA counter -->